Zobrazit hlavní menu

Co se dělo ve škole?

LENTILKOVÝ DEN

Co všechno se dá vymyslet s lentilkami?

Je toho dost….můžeme je sčítat, porovnávat, násobit, můžeme zjistit průměr na žáka ve třídě, jaký je povrch krabičky, obvody a obsahy stran, kolik měří všechny její  hrany atd. Můžeme i určitou barvu sníst. Je toho hodně, ale nejtěžší bylo vzít si krabičku s jejím obsahem domů a donést ji druhý den se stejným počtem lentilek zpět do školy. Ale zvládli jsme to!

 

„BERNARTICE MAJÍ TALENT“

Už potřetí se skupina dětí, tentokrát ze 4. třídy rozhodla, že se pokusí najít nejtalentovanější spolužáky. Vytvořili přihlášky do soutěže a sestavili celý program z přihlášených dětí. Celou akci vtipně uváděli a vše si sami nachystali v tělocvičně školy. Z devíti soutěžních vystoupení, které byly taneční, pěvecké, výtvarné i akrobatické, vybrala porota dětí z 5.třídy tři vítěze. Na prvním místě skončily s tanečním vystoupením podle své choreografie Zuzana Novobilská a Beata Kroupová a získaly zlatý putovní pohár. V příštím ročníku ho předají svému nástupci.

Pochvalu mají všichni vystupující, kteří ukázali svá nadání a nápady před svými spolužáky ze školy, i organizátoři celé akce.

 

VYHODIT ? NE!

Staré židličky ze školky, které už dosloužily, je škoda vyhodit. Děti z 5. třídy si nachystaly návrhy na jejich vylepšení, potom si vzaly štětce, barvy a pustily se do „práce“.

Pod jejich rukama vznikly unikátní originály, které budou ve škole sloužit dalším dětem při venkovní výuce i v době, kdy už páťáci budou navštěvovat jiné školy.

 

BERNATSKÝ MARATON

V letošním roce pro nás uspořádal páťák Honza Grulich maraton. Původní trasu, která měla vést směrem k obrázku a zpátky jsme museli pozměnit kvůli špatnému počasí. Nově zvolená trasa vedla od školy směrem ke školce, po „Cikánské“ a po chodníku kolem úřadu zpět ke škole. Děti byly rozděleny do čtyř kategorií. Mladší holky, starší holky, mladší kluci a starší kluci. Mladší děti běžely jeden okruh, starší děti dva okruhy. I přesto, že některé děti měly s během problém, závod dokončili nakonec všichni. Vítězům byly předány medaile a všechny děti dostaly za účast sladkou odměnu. Závod byl velmi povedený. Děkujeme organizátorovi a věříme, že příští rok se toho opět někdo ujme.

 

VÝLET DO HŮRKY

Předposlední den ve škole jsme se všichni společně vydali na pěší výlet do Hůrky. Sluníčko hřálo, a tak jsme se po cestě pořádně zapotili. Na koupališti v Hůrce si děti ochladily v brouzdališti nohy a vydali jsme se na zahradu k paní učitelce Štefkové, kde děti dostaly nanuky a každý kousek pizzy. Děti si zahrály na zahradě s míčem, zaběhaly si, někteří jen odpočívali a poté jsme se vydali na cestu zpátky. Výlet byl zdařilý, děti byly spokojené a příjemně unavené. Společně se nám podařilo krásně zakončit další školní rok.

 

Závěrem bychom rády poděkovaly všem rodičům za skvělou spolupráci v tomto dalším nelehkém školním roce. Velice si vážíme toho, že jsme společnými silami udělali veliký kus práce. Pěvně věříme, že v příštím školním roce již děti zůstanou doma opravdu jen o prázdninách.

Přejeme vám všem pohodové léto, spoustu krásných zážitků, a hlavně pevné zdraví.

 

Fotogalerie

Vydáno: 05. 08. 2021 | Autor: