Hola, hola, školka volá

Prázdninové dny uplynuly jako voda v řece a dne 2. září naše školka opět „ožila“.

V novém školním roce nám přibylo 13 nových dětí. Ve třídě u „Mravenečků“ je zapsaných 22 dětí a ve třídě u „Včeliček“ 18 dětí. Do 1. třídy se bude připravovat 13 dětí. Obě třídy jsou věkově smíšené. Mladší děti se učí prostřednictvím napodobování starších kamarádů a rychleji se tak posouvají ve vývoji, než tomu bývá ve třídách, kde jsou si věkem děti rovny. Ty starší děti se zase snaží pomáhat mladším, učí se empaticky chovat k druhým, mít pro ně pochopení. Děti se během celého dne učí rozvíjet své schopnosti, vědomosti a dovednosti. Mezi sebou se snaží domlouvat a dělat kompromisy. Ve třídě vznikají přirozené skupinky dětí (nejen podle věku, ale i podle individuálních schopností a zájmů).

Doufáme, že jste si všichni krásně užili období prázdnin a nový školní rok, který právě začal, bude pro děti, rodiče i učitele bezstarostný. Přejeme Vašim dětem příjemné chvíle s novými kamarády, rodičům hodně trpělivosti, pohody a porozumění.

Vydáno: 05. 10. 2024 | Autor: Spaneco Spaneco