Zobrazit hlavní menu

Masopustní průvod

Jako již tradičně jsme v tomto období uspořádali také masopustní průvod vesnicí. Děti si připravily škrabošky, naučily se písně a masopustní říkačky, bez kterých se v průvodu neobejdeme. Průvodu se zúčastnil zástup zvířátek, např. zajíček, kočička, liška, nechyběli nám ani šašci a samozřejmě medvědi, kteří jsou nedílnou součástí této tradice. Radostnou atmosféru podpořila paní učitelka Dáša hraním na kytaru a děti zpěv doplnily také hrou na ozembouch a dětské hudební nástroje. S sebou jsme si nezapomněli vzít velkou papírovou basu, kterou jsme, jak je zvykem chtěli na závěr „pochovat“ a tak naznačit, že končí hodování a začíná období půstu. Vystrojeni v maskách jsme se tedy vydali nejdříve do místní základní školy potěšit písničkami školáky a paní učitelky. Průvod dále pokračoval k obecnímu úřadu, kde si pan starosta za bujarého veselí a zpěvu zatančil s medvědy. Na závěr jsme ještě zazpívali paní kuchařkám u školky a už jsme se jen těšili na to maso k obědu, co nám přichystaly. Toužebně teď už budeme jen čekat, až basu opět na Velikonoce vytáhneme a společně si znovu zapějeme.

Fotogalerie

Vydáno: 19. 02. 2024 | Autor: Spaneco Spaneco