Odpoledne s tátou

Při příležitosti oslavy Dne otců jsme si do naší školky pozvali tatínky, aby si s dětmi užily společné odpoledne. Děti je na úvod přivítali básničkou a zazpívaly jim písničky. Poté se i s tatínky přesunuli do center aktivit, kde pro ně byly připraveny opravdu chlapské úkoly. Z kostek stavěli věže vysoké jako jejich děti. V ateliéru si vytvářeli barevné kravaty. Pomocí kladívka a hřebíčků zatloukali nejrůznější obrazce podle své fantazie. Ve sportu si vyzkoušeli slalom s hokejkou a míčkem mezi kužely. Spolu s dětmi poznávali značky aut. V pokusech si zase vyzkoušeli, kolik nářadí poznají se zavázanýma očima. Děti napodobovaly rytmus podle tatínků. Velký úspěch sklidila příprava dětského mochita, které nás zároveň příjemně osvěžilo v teplém odpoledni. K umývání a utírání nádobí se už někteří tolik nehrnuli. Děti si také zahrály s tatínky na detektivy a pomocí lupy zkoumali komu patří stopy. Na zahradě si na závěr ještě prověřili svou sílu a utkaly se ve třech sportovních disciplínách – ve střelbě na bránu, v jízdě zručnosti a v přetahování lanem. Odpoledne s tátou probíhalo v krásné atmosféře slunečného počasí. Tatínci s dětmi odcházeli s úsměvem na rtech a paní učitelky s dobrým pocitem z vydařené akce.

Vydáno: 15. 07. 2024 | Autor: Spaneco Spaneco