Projektový den Malí oborníci

V úterý 11. října 2022 ráno jsme u školky nastoupili do autobusu, který nás odvezl do vesničky Hukvaldy. V centru HUBERT nás přivítaly paní lektorky, které nám vyprávěly o zdejší oboře, vysvětlily význam obory a pravidla, jenž se zde musí dodržovat (nekřičet, nekrmit zvířátka, netrhat rostliny, … a hlavně zavírat branku, která vede do obory, aby zvířátka neutekla na silnici). Posilněni svačinkou jsme se vydali na průzkum. Pozorovali jsme přírodu a vyhledávali zvířata a rostliny podle pracovního listu, viděli jsme doupný strom (to je strom s přírodními dutinami, ve kterém si tvoří úkryty a hnízda živočichové, např. sovy). Lupami jsme zkoumali mrtvý tlející strom – a zjistili jsme, že v něm není mrtvo, ale žije tam spousta drobných zvířátek. Dalekohledem jsme pozorovali daňky a prohlíželi jsme si jejich a mufloní parohy. Také jsme si vytvořili sádrové odlitky zvířecích stop. Nezapomněli jsme pozdravit a pohladit sochu Lišky Bystroušky. Plní dojmů a s prázdnými bříšky jsme se šťastně vrátili do školky na oběd.

Vydáno: 13. 10. 2022 | Autor: Spaneco Spaneco