Spaní ve školce pro předškoláky

Kdo se ve čtvrtek 22. června pozdě odpoledne a večer procházel kolem školky, mohl si všimnout nezvyklého ruchu a hemžení. Děti, které se chystají po prázdninách do školy, si užívaly noc ve školce. Maminky a tatínci připravili slané a sladké dobroty na večerní hostinu, nabalili dětem spacák, karimatku, polštářek, pyžamo a kartáček na zuby a k večeru je přivedli do školky. Počasí nám přálo, a tak jsme na školkové zahradě soutěžili a hráli hry – a protože bylo velmi teplo – samozřejmě i vodní. V soutěžích jsme neměli jednoho vítěze – vyhráli všichni a dostali medaile a dárečky. Po večeři čekalo děti překvapení – jízda na čtyřkolce. Venku už se začínalo stmívat a komáři štípat, a tak šup do pyžamek, připravit spaní a vyčistit zoubky. Ještě nás čekala procházka s baterkami po celé úplně setmělé školce. To byl tedy zážitek – školku známe jen ve dne a s rozsvícenými světly. Nechyběla pohádka na dobrou noc a ukolébavka. A pak už se spalo až do rána, kdy nás budili mladší kamarádi, kteří ráno přicházeli do školky. Školkový den pokračovala v běžném režimu až do odpoledne, kdy si rodiče děti vyzvedli.

Vydáno: 29. 09. 2023 | Autor: Spaneco Spaneco